Urazy krocza poród

Coraz to więcej dam, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia na mięśnie kegla

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z dam decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niezwykle szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym lepiej, bo ćwiczenia dają wtenczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle ważną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które trzeba w następnej kolejności jak z reguły powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie szybko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się prawidłowo. Dużo pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też niedogodności bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też możliwość skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

ADD YOUR COMMENT