Fajna restauracja włoska Kraków

Smaczna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Spośród szerokich alternatyw, które daje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie posiłki

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. jedzenie w Krakowie Ryby, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, gnocchi, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT